Welkom hier ronald. Juiste kleurstelling naar mijn idee. Waarom zitten er richtingaanwijzers (in een afwijkende vorm en plek) op de spatborden? Gr. Fred
Hallo Fred, betreffende de afwijkende richtingaanwijzers, dit is de laatste technisch doorontwikkelde serie 308, alle ferrari 308's quattrovalvole hebben deze type richtingaanwijzers (langwerpige dun) Het leuke is dat als de QV versie naast een oudere serie staat, dan ga je op het eerste gezicht verschillen zien! Afwaterings kanalen, 16 inch velgen, ander kleiner en geheel zwarte stuur, motorverandering, andere voorwielophanging, diagnose stekkers, bekleding, indeling tellers, etc, etc. Bijzonder is ook het motorvermogen, na de komst en PK terugval door de katalysator (emmisies) zijn er om pk's terug te winnen veranderingen zoals o.a. de dubbele nokkenassen aangebracht de carburateur versie 1977-1980 c.a. 255 PK/284 Nm, 1260 kg, 7.0 s injectie modellen 1980 -1982 215 PK/243 Nm, 1317 kg, 7.3 s quattrovalvole versie 1983-1985 240 PK/260 Nm, 1323 kg, 6.1 s Wat ik persoonlijk geweldig vind zijn de prachtige detaillistische schakelaars, deze zijn destijds science fiction achtig ontworpen, dit is weer terug te leiden naar de opkomst van de moderne straaljagers uit die tijd. later verouderd en met de komst van de F328 moest alles (voor die tijd) er strakker uit komen te zien, dit is te zien aan de bekeleding, de schakelaars en uiterlijk aan de bumperspoiler, natuurlijk moest Ferrari qua PK's ook met de tijd mee en is de motor voor de laatste keer opgeboord (83 mm x 73.6 mm ) om PK winst te krijgen, dit kwam neer op 274 PK en een Marelli electronic ignition 5.9 s (gts) 5.5 (gtb). Yep, geweldig hoe iets tot stand is gekomen en hoe de geschiedenis verloopt.
Hallo Ed, Ja de uitlaat is een speciaal een rvs tubi, geweldige sound, minimaal gelijkwaardig als de f308 vetroresina. ook zijn de voorremmen aangepakt, het is voor mij namelijk een zomer gebruikerswagen, ik wil er plezier mee hebben en niet wegstallen als verzamelobject. Ik heb om het geluid te laten horen het vriendenfilmpje maar openbaar gemaakt: https://www.youtube.com/watch?v=VhjSTUlXnJc Naar de 200km/u optrekken en weer laten afzakken, het oudje doet het nog prima. grt, Ronald
Welkom Herman...super een 308... Mijn 1e Ferrari was een 308 GTS uit 1978. Er zijn verschillende 308 en 328 eigenaren en oud-eigenaren hier..gespreksstof genoeg.. Dat het maar gauw weer voorjaar mag worden.
Ik denk dat het een US versie is. Edit: zie nu dat Ronald zelf al schreef dat de auto uit de USA is gehaald. Welkom aan alle recente nieuwkomers overigens.
Hallo Ferrari liefhebbers en eigenaars, Sedert maandag heb ik mij ook in het Ferrari avontuur gestort. Na mij 1 jaar te verdiepen in de voor en de nadelen van de verschillende versies is mijn oog gevallen op de Mondial 3.2 cabriolet. Nu is het zover ik heb me er eentje aangeschaft (rood/crema) Het is een origineel Belgische wagen, in 1987 door garage Francorchamps verkocht. Hij heeft net nieuwe riemen, spanrollen en groot onderhoud gehad. Nu heb ik het genoegen om hem voorzichtig in te rijden, want veel heeft hij de laatste jaren niet veel gereden. Het is niet mijn enige klassieker, momenteel heb ik nog een Lotus en een Triumph TR6 in de garage staan. Ik ben een veertiger en ben al 20 jaar in het bezit van klassiekers. Ik koop ze wel om mee te rijden. Mijn Lotus Excel SE LHD is mijn winter klassieker (Gegalvaniseerd chassis en composiet koetswerk). De TR6 is de zomerauto maar onze 10 jarige zoon kan nog amper op de achterbank (of wat ervoor moet doorgaan), vandaar de Mondial. Hans
Welkom hier, Hans. Ben ook zeer benieuwd naar een plaatje bij het praatje, heb je wellicht foto's? Een Lotus Excel zie je trouwens ook maar zelden. Mooie combinatie hoor.
De QV heeft zulke knipperlichtjes idd. Maar volgens mij zitten ze wel iets te ver richting de wielen. Misschien had de auto ooit grote Amerikaanse knipperlichten en zijn die vervangen door deze Europese? Hier een foto van mijn QV GTB. Image Unavailable, Please Login
Ja i.d.d. bij mij staan ze iets meer naar de wielkuiprand, waarom???? Volgens mij zijn de US en euro lampgaten in de spatborden even groot, dus als er iets grotere sidemarkers in hadden gezeten dan hadden deze zo vervangen kunnen worden.
Hans Vermeersch welkom en heel veel rijplezier (zelf de onderhoud?) en wees bijzonder trots! jij bent één van die c.a. 1500 Ferrari bezitters in België, en dat is bijzonder en heel zeldzaam met 11,2 miljoen inwoners. grt, Ronald
US heeft 3 gaten 1 grote en 2 kleine. Euro heeft maar 1 gat die kleiner is dan de US Zelfde als Mondial nl. Misschien was het makkelijk om dicht te maken maar moeilijker om erbij te komen voor de sidemarkers. Ik neem aan dat je er nu zo bij kan komen via het spatbord? Althans ik denk dat dit gedachten gang was van de heren in kwestie voor deze plek.
Welkom, gefeliciteerd en veilige km toegewenst! Mondial is een leuke familie bolide . Heb je wat foto's om ons te laten zien? grt Tijn
Bedankt voor de verwelkoming. Ik zal spoedig foto's nemen als er wat minder zout op de weg ligt. Hij staat volledig origineel. Het stuurgevoel met de metrische banden is wel niet echt top te noemen dus overweeg ik andere wielen zodat ik een modernere band kan kiezen. Het is de bedoeling dat ik er zelf aan sleutel, vandaar ook de 3,2 zonder ABS. De motor architectuur is zeer vergelijkbaar met de lotus maar dan alles in het dubbel. Het K jetronic injectiesysteem is mij ook niet vreemd daar mijn eerste auto een Porsche was. Hans.
Hierbij wil ik mij ook even voorstellen of het Forum. Mijn naam is Jelle Mulder, 31 en sinds 8 woonachtig in Duitsland. Getrouwd en 1 dochtertje van momenteel 2,5 jaar oud. Van beroep ben ik sinds een paar maanden zelfstandig werkzaam als bemiddelaar in het auto wezen. Voor mijn clienten zoek ik wereldwijd naar auto´s van de meest verschillende merken. Al vanaf jongs af aan zijn auto´s mijn grote passie. Ik ben niet echt aan een merk gebonden. Wel heb ik altijd en tendentie voor de specialere auto´s. Ik ben hier om veel te lezen, te leren en te genieten en misschien hier en daar ook om iemand van dienst te zijn of te adviseren. Een Ferrari heb ik niet in bezit, niet in ware grote dan, echter afhankelijk van de toekomstige ontwikkelingen blijft dit natuurlijk altijd wel een droom. Momenteel heb ik wel een aantal MB´s (W140, W210 en W220) en een Audi S6 in mijn bezit.
Allereerst proficiat met de mooie Mondial 3.2 en van harte welkom. Ik heb voor dezelfde techniek gekozen echter is de mijne wel met ABS uitgerust. De ABS is van de eerste generatie dus weinig subtiel maar wat er ook wordt beweerd, het werk prima. De techniek is best te overzien en na één keer een elektrisch probleempje (wat eenvoudig op te lossen was) nooit problemen mee gehad. Ik denk dat wel/niet ABS erg weinig verschil maakt voor zelf sleutelaars. Ik vind de nieuwere Ferrari modellen allemaal prachtig met indrukwekkende prestaties maar voor mij is de techniek van de Mondial 3.2/F328 het laatste waar ik lekker aan kan knutselen.........in de lange winter maanden. groeten, Menno
Welke auto´s ik reeds bemiddeld heb? Momenteel redelijk wat huisvader auto´s, dus de gebruikelijke gezinsauto´s en kombi´s. Redelijk wat MB´s R129, R230, W140, W202, W210, W220´s(05-14) 2x Ferrari TR (12 en 13) 3x Ferrari 512TR (12, 13 en 14) 1x Ferrari 512M (13) Toendertijd nog €75k moet je eens voorstellen. 1x 348 (10) 2x 355(11) Aantal Porsche 911 Carrera (964 en 993) 5x Porsche 930 2x Porsche 964 Carrera RS 1x Porsche 993 Carrera RS En zo zijn er nog een aantal voertuigen. Denk dat ik momenteel op ong 100 auto´s uit zal komen. Hadden er wel meer kunnen zijn maar omstandigheden hebben steeds weer roet in het eten gegooid, zoals ook mensen die achteraf niet zo betrouwbaar bleken waardoor je opeens met een auto blijft zitten (procederen heeft geen zin als de kip kaal is). Is wel een goede leerschool, doe tegenwoordig niet veel meer zonder contract en aanbetaling om in ieder geval mijn indicatie gemaakte kosten te dekken. Ben er toch op heden ook niet rijk van geworden, maar plezier doet ook veel. Momenteel ong 75% in D en de rest buiten Europa. NL wil ik nu op gaan richten omdat er toch redelijk wat potentie zit in onze voertuigmarkt. Alhoewel de overheid de laatste tijd met regelgeving wel veel kapot heeft gemaakt. Vooral de normale man voelt hier veel van en kan niet zomaar even een 308 of 328 voor de lol neerzetten, enkel afgemeld maar dan beleef je er weinig plezier aan. Als je er überhaupt al plaats voor hebt. Wil mij nu ook echt specialiseren op de exotische markt, hier ligt mijn hart en kan ik met volle overgave en vooral ook met veel plezier mijn zoektochten doen. Heb hierbij momenteel ook al een aantal interessante aanvragen liggen.