328 GTS vs F430 | FerrariChat

328 GTS vs F430

Discussion in 'Holland/Belgium' started by salokin, Jan 13, 2013.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. salokin

    salokin Rookie

    May 1, 2012
    7
    Uiteraard kan niemand in mijn plaats beslissen maar wat zou jij kiezen en waarom?
     
  2. Mikestradale

    Mikestradale F1 Rookie

    Jan 25, 2006
    2,608
    Netherlands
    Full Name:
    Mike
    Dit lijkt mij de perfecte vraag voor Fred! :)
     
  3. dirktor

    dirktor Formula Junior

    Feb 9, 2005
    952
    Amsterdam, NL
    Full Name:
    Dirk
    Precies! Fred is de ervaringsdeskunidige :)
     
  4. JazzyO

    JazzyO F1 World Champ

    Jan 14, 2007
    12,156
    The Netherlands
    Full Name:
    Onno
    Niet te vergelijken n.m.b.m. en ik denk niet dat je die vraag zou stellen als je ze alletwee gereden zou hebben.

    Het antwoord hangt af van wat je zoekt. Ik zou eerder een 328 kopen dan een F430 omdat de 328 meer verschillend is van mijn andere Ferraris.

    De meeste mensen, nog niet Ferrari-eigenaar, zouden voor de F430 kiezen. Maar ja, de meeste mensen willen geen klassieker. De meeste mensen hebben geen muzieksmaak. De meeste mensen kunnen niet dansen. Tja. Wat zegt het allemaal? Gewoon op je eigen oordeel afgaan - rijd ze allebei eens.

    I.i.g. zijn het in mijn opinie allebei twee geweldige Ferraris en beide hebben hun bestaansrecht, en beide hebben voor het merendeel erg blije eigenaren.


    Onno
     
  5. Jonkheer

    Jonkheer Formula 3
    Owner Silver Subscribed

    Aug 29, 2010
    2,250
    The Netherlands
    Full Name:
    Christiaan
    +1
     
  6. Robin360

    Robin360 Formula 3

    Dec 2, 2007
    2,094
    Europe
    Full Name:
    Robin
  7. Ben308

    Ben308 Formula Junior

    May 31, 2010
    767
    Netherlands
    Full Name:
    Ben
  8. Hans

    Hans F1 Veteran

    Feb 17, 2006
    7,734
    Hilversum, Netherlands
    Full Name:
    Hans Teijgeler
    +4

    Financieel ook nogal een verschillend plaatje. Voor wat je in de komende drie, vier jaar af gaat schrijven op een 430 kan je een heel leuke 328 kopen, die gewoon waardevast blijkt te zijn.

    (Volgens de taxateurs is mijn GT4 in de afgelopen zes jaar 20 mille meer waard geworden. Het er voor krijgen is vers twee natuurlijk, maar minder is het in ieder geval niet geworden. )
     
  9. MarcH

    MarcH Formula Junior

    Nov 5, 2010
    446
    Hoeksche Waard
    Full Name:
    Marc
    Ik kan me niet helemaal vinden in Onno's antwoord dus ik ga niet plussen. Ik zou namelijk eerder een F430 kopen dan een 328 omdat de F430 meer verschillend is van mijn andere Ferrari. ;-)
     
  10. 328gts1987

    328gts1987 F1 World Champ
    Lifetime Rossa Owner

    Mar 11, 2007
    13,009
    Rotterdam Holland
    Full Name:
    Fred
    Ik mag (nog maar net 8mnd eigenaar van een F430, met 9000 gereden km's) mezelf nog geen expert noemen van de F430. Echter de 328 (met >50.000 gereden km's) ken ik wel door en door.

    Het berijden is totaal (en dan bedoel ik totaal) niet met elkaar te vergelijken.
    Allereerst het vermogen (490pk tegen 270pk) is niet alleen verschillend in grote maar ook hoe deze vrij komt. Direct daaraan gekoppeld de versnellingsbak. Die verschillen nog meer (in de 328 mag/kan je lang doorhalen in 1e versnelling, iets wat in een F430 niet werkt)

    Wegligging: 328 is in de basis onderstuurd maar heeft (net)voldoende vermogen om naar overstuur te gaan. Dit kost moeite maar het kan. Bij de F430 is dit een fluitje van een cent echter heeft de F430 allerlei elektronica om dat te "beperken" iets wat de 328 niet heeft (mijne had niet eens ABS gelukkig, gelukkig omdat de ABS systemen niet te vertrouwen zijn. Dan weer wel werken dan weer niet, niet echt ideaal met een beetje op "the edge" ;))

    Kosten: Ook niet te vergelijken, afschrijving op 328 is er niet (bijschrijven ook (nog) niet) maar is zeker waarde vast (mits goed/vakkundig onderhouden). Vakkundig onderhoud is duur maar nog duurder onderdelen (voorbeeld: verstraler voor onder de bumper compleet met glas en houder= Euro 2000,- omdat ze er gewoon bijna niet meer zijn, achterklep/cover motor= onbekend (niet te krijgen)
    Afschrijven op de F430 doe je maar daar staat tegenover meer comfort, luxe en snelheid. Maar ook veiligheid. Vergeet niet dat een 328 een buisframe heeft voorin en de kreukel-zone 0,0 bedraagt.... Ga met +250km/u en je begint toch wel wat twijfel te krijgen of je dit nu wel moet doen.

    Waarom kiezen: In mijn geval wilde mijn partner (lengte ala fotomodel) ook mee gaan doen met het beteugelen van de Ferrari. De 328 is een werkpaard (geen stuurbekrachtiging, zware koppeling ect) en bovendien erg krap/klein van binnen. Dit laatste was doorslaggevend maar ook de andere punten telde zeker mee.

    Wat is het leukste? Persoonlijk is de 328 veel uitdagender, moeilijker te berijden/heeft meer karakter.
    De F430 is exclusiever, sneller, luxe, veiliger en meer geschikt voor ons de komende jaren aangezien wij steeds meer gaan rijden en de 328 toch echt een auto is van +25 jaar

    Advies: zoals Onno al zei: rij uitgebreid met beide en je weet gelijk wat je wil. Succes en hou ons op de hoogte van je bevindingen/gedachten.

    Fred

    kijk hier eens voor een verhaal over het bezit van een 328:
    http://ferrarichat.com/forum/showthread.php?t=366493&highlight=328+sterk
     
  11. Elentinos

    Elentinos Formula Junior

    Sep 8, 2011
    296
    Netherlands
    Full Name:
    Erwin
    Een ander verschil is dat je aan een 328 nog zelf kan sleutelen. Voor mij is dat een belangrijk deel van de hobby, maar wanneer je toch alles laat doen is dat geen argument natuurlijk.
     
  12. GTE

    GTE F1 World Champ

    Jun 24, 2004
    10,117
    The Netherlands
    Full Name:
    Marnix
    Een niet-rode 328 GTB is toch wel een beetje een persoonlijke droom...
     
  13. JazzyO

    JazzyO F1 World Champ

    Jan 14, 2007
    12,156
    The Netherlands
    Full Name:
    Onno
    Dat is precies wat ik zei. Welke je kiest is wat mij betreft niet afhankelijk van de auto, maar van je situatie. Ik kan mij zeer goed voorstellen dat ik een F430 eigenaar zou zijn. Het is alleen even net anders gelopen. En natuurlijk ben ik ook geen 328 eigenaar.

    Ik weet alleen dat allebei heel erg fijne auto's zijn, en niet te vergelijken. Zie Fred's commentaar. Die heeft de 328 niet verkocht omdat hij er niet gelukkig mee was. Maar omdat hij voor zijn situatie (en die van W) hij een betere match kon vinden.


    Onno
     
  14. vdadetailing

    vdadetailing Rookie

    Jan 14, 2013
    20
    Nederland Strijen
    Full Name:
    Michael van den Akke
    Mooi dat fred ze allebei heeft gereden, zelf heb ik ze allebei volledig onder handen mogen nemen, en naar mijn mening 2 verschillende werelden. De ene kan door vrijwel iedereen redelijk gemakkelijk bestuurd worden mits de instelling op safe staan. Heb deze auto 2 dagen bij me mogen houden dus alles weet ik er niet van. Maar het gemak van deze auto is niet vergelijkbaar. Alleen al schakelen koppelen sturen is vele malen zwaarder in een 328. Maar goed een ding is zeker je stelt de vraag niet voor niets, en de antwoorden zijn ook niet zwart wit, kan maar 1 ding betekenen. Beide auto hebben hun charmes maar zitten in een andere klasse, en het liefst heb ik ze vies en met kleine krassen. ;-)
     
  15. 328gts1987

    328gts1987 F1 World Champ
    Lifetime Rossa Owner

    Mar 11, 2007
    13,009
    Rotterdam Holland
    Full Name:
    Fred
    Dat noemen we Trofeeën hier ;) en je hebt gelijk: makkelijk en ruig, niet te vergelijken maar allebei een karakter hoe verschillend en aantrekkelijk
     
  16. salokin

    salokin Rookie

    May 1, 2012
    7
    Mijn eerste Ferrari waarin ik heb meegereden was een 328GTS en het comfort staat in schril contrast met een F430. Ik heb inmiddels afgehaakt voor een 328, het is een prachtige wagen maar komende uit een M3 CSL is het een teleurstelling. Ik ben er wel nog niet uit of het een F430 zal worden, ik vrees te performant. Ik ben geen toppilloot en denk meer voldoening te halen uit een F355. Ik heb momenteel een mooi exemplaar op het oog die particulier verkocht wordt maar nergens vind ik een Ferrari specialist die een PPI wil uitvoeren. Misschien ben ik te ongeduldig maar noch Monza noch FMA reageren op mijn verzoek.
     
  17. 328gts1987

    328gts1987 F1 World Champ
    Lifetime Rossa Owner

    Mar 11, 2007
    13,009
    Rotterdam Holland
    Full Name:
    Fred
    Dat is spijtig om te horen. Ik weet zeker dat als je contact opneemt met Alex Jansen van Forza in Oss dat hij je direct kan zeggen wanneer er gelegenheid is voor een aankoop keuring. Ik heb geen idee wat hij daarvoor rekent maar gezien zijn reputatie zal dat markt conform zijn.

    De pech is de huidige wegen toestand, geen eigenaar geeft je nu de sleutels lijkt mij.

    Een 355 dus. Spider, GTS of coupe? Kleur? Interieur?


    Ps vergeet niet dat een F430 elektronische beveiligingen (TC, DSC ect) heeft alla M3 CSL en een 355 niet (gezien je opmerking).
     
  18. bigodino

    bigodino F1 World Champ
    Silver Subscribed

    Apr 29, 2004
    13,127
    The Netherlands
    Full Name:
    Peter den Biggelaar
  19. JazzyO

    JazzyO F1 World Champ

    Jan 14, 2007
    12,156
    The Netherlands
    Full Name:
    Onno
    Die gaan al richting, en ove,r de drie ton inmiddels.....

    Aangaande de keuze voor een 355 omdat de koper vermoedt/weet dat de rijkunsten niet voldoende zijn, wil ik de volgende /observaties maken:

    Voor ik van start ga: bravo dat er twijfels zijn - het is makkelijk om er blasé over te doen en jezelf te overschatten. Ik heb zelf toch het idee dat ik mijn grenzen behoorlijk ken maar ik heb ook mijn eerste F beschadigd in een moment van overmoed.

    1. Elke Ferrari heeft de potentie om van een kluns een lijk te maken (sorry voor deze grafische omschrijving)
    2. Als je van jezelf weet dat er mogelijkheid is tot paniek in een bocht, moet je zeker geen F met de motor achterin nemen. De 355 heeft 380 pk en een kleine inertie (draait makkelijk om zijn as). Van het gas af in een bocht = bloedlink!!!
    3. Fred zegt met recht dat een 430 electronische systemen heeft. In de 430 zijn die behoorlijk geavanceerd en een echte hulp voor mensen met minder kunde. Een 430 met bijna 500pk is in mijn ogen een kleiner risico dan een F355. Desalniettemin torpedeerde iemand mij bijna in een F430 waarover hij totaal de contrôle had verloren.
    4. Een M3 CSL kan je net zo makkelijk om zeep helpen als een 430.
    5. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat sledhte rijderskwaliteiten niet verbeterd kunnen worden. Véél belangrijker dan electronische systemen is de rijder zelf. Doe een paar cursussen op het circuit en de slipschool, en je zult zien dat je hele attitude t.o.v. hoog vermogende auto's verandert.
    6. I.p.v. de 328 te zien als teleurstelling t.o.v. een CSL, zou je hem ook kunnen zien als een uitdaging. Een vernieuwing, een auto die je beter leert autorijden. Ik heb het meest geleerd van mijn oudste Ferraris, en ik vind ze heerlijk om te rijden. Het is een totaal andere beleving dan je dagelijkse auto, en dat maakt het juist leuk als hobby auto.
    7. Indien je geen zin hebt in uitdagingen, cursussen e.d. en je legt je neer bij het feit dat de auto altijd beter is dan jezelf (en daar is niks mis mee), dan zou ik eerder dan een V8 Ferrari naar een V12 Ferrari kijken (550, 456, 612 etc). De motor voorin maakt de auto's docieler en minder gevoelig voor lift-off overstuur, het machtige koppel maakt dat je de auto's veel rustiger kunt rijden terwijl je toch erg hard gaat, en de V12 klinkt ook bij lagere toerentallen al geweldig - er is minder druk om persé hoge toerentallen te draaien (hoewel nog steeds erg de moeite waard). Kortom, die auto's passen gewoon wat beter bij iemand die wat meer als een gentleman rijdt.


    Onno
     
  20. 328gts1987

    328gts1987 F1 World Champ
    Lifetime Rossa Owner

    Mar 11, 2007
    13,009
    Rotterdam Holland
    Full Name:
    Fred
    Daar sluit ik me helemaal bij aan, leer de basis en bouw daarop verder met meer vermogen/hogere snelheden. Maar volgens mij heb je dat al onder de knie met zo'n CSL...

    Kijk daar moet ik dan toch eens werk van gaan maken. Dit is iets wat ik (nog) niet heb ervaren.
    Heb het (theoretische...) idee dat de 12cil meer "in de buurt" zitten van mijn beamer (met bijna 300pk/580Nm en achterwiel aandrijving) Zal niet helemaal gelijk zijn maar komt wel aardig in de buurt. Of vergis ik me nu (heel erg)?
    Iemand een 12cil beschikbaar?
     
  21. bigodino

    bigodino F1 World Champ
    Silver Subscribed

    Apr 29, 2004
    13,127
    The Netherlands
    Full Name:
    Peter den Biggelaar
    David Piper heeft nog wel een Porsche 917 te leen. ;)
     
  22. salokin

    salokin Rookie

    May 1, 2012
    7
    Ik heb 3 jaar dagelijks met mijn CSL gereden sedert een goed half jaar wordt hij enkel als funwagen gebruikt en leg ik mijn dagelijkse verplaatsingen af in een 550i. Dus ik ben wel wat vermogen gewend en met de nodige bescheidenheid durf ik te beweren toch redelijk aan een stuur te kunnen draaien. Maar ik heb in de CSL op geen enkel circuit (behalve Francorchamps) het gevoel vermogen te kort te komen waarom dan een F430? Ik vind de F355 een tikkeltje knapper en daarenboven toch een 20k goedkoper. Over die onderhoudskosten van beide wagen circuleren onnoemelijk verschillende bedragen. Ik zou graag een realistische inschatting kunnen maken. Her en der lees je dan als je nadenkt over het onderhoud van een Ferrari begin je er beter niet aan. Ik zal dan maar de uitzondering zijn zeker
     
  23. vdadetailing

    vdadetailing Rookie

    Jan 14, 2013
    20
    Nederland Strijen
    Full Name:
    Michael van den Akke
    Heb een 12 cil beschikbaar is alleen een benz...... Telt niet zeker?? Wel 400pk..... Maar sluit me ook aan bij jazzy o. Heb zelf 4 jaar op circuit gereden met een toyota supra single turbo conversie op de wielen 432 pk volledige sper en heb in het begin maar al te vaak de andere kant op gestaan terwijl ik toch wel rappe achterwielaandrijvers had gereden. Iedere bocht ervoor gaan doe je niet vaak op de openbare weg en heb je dus ook niet veel oefening. Ik kan jullie de driftdagen op circuit zolder van harte aanbevelen voor wat meer feeling in je billen. En wat meer ervaring met het blij dat ik glij gevoel ipv minder blij dat mn ferrari om een boom zit gekruld.... Als je zelf al niets hebt. Oefening baart kunst, en driften is ook relatief betaalbaar. Beetje leuke driftauto is een bmw e30 325 of een e36. Weet dat er nu zat denken ik ga niet in zon oud ding rijden, maar iets hoeft niet duur te zijn om er veel lol mee te beleven. Of je pakt je ferrari kan je daarna het rubber in je wielkasten door mij weg laten stomen... Denk dat je met driften toch je maximale voertuigbeheersing uit jezelf kan halen, en je auto zo echt leert kennen.
    Groetjesssss
     
  24. 328gts1987

    328gts1987 F1 World Champ
    Lifetime Rossa Owner

    Mar 11, 2007
    13,009
    Rotterdam Holland
    Full Name:
    Fred
    #24 328gts1987, Jan 27, 2013
    Last edited: Jan 27, 2013
    Als de basis goed is (lees: auto is goed onderhouden en regelmatig bereden en van een liefhebber geweest!!!!!) zullen de onderhoudskosten te beheersen zijn voor elk type F. Neem dus van ons (allemaal) aan: een goedkope (=aanschaf prijs) ferrari bestaat niet (tenzij je van gokken houdt).

    Maw het prijs verschil zoals jij hierboven stelt bestaat echter is niet wat je wil. Een (goede) F430 ligt echt (gemiddeld) >50k hoger een goede 355. Gok je, kan je mazzel hebben maar onze algemene ervaring is dat je bij een lage aanschaf uiteindelijk (na een paar "teleurstellende" onderhoudsbeurten) hetzelfde kwijt bent als die ene die duurder was in aanschaf. Om het onderscheid te kunnen zien heb je een goede specialist nodig voor een aankoop keuring. Dat is gelijk een goede gelegenheid om kennis te maken met een bedrijf die onderhoud voor je kan uitvoeren. Een specialist is echt nodig daarvoor aangezien deze auto's wel eens (onverklaarbare) "karakter" eigenschappen hebben die bekend zijn bij de specialisten maar voor jou zelf niet te vinden/op te lossen. Regulier onderhoud is voor een handige eigenaar te doen echter riemen en problemen oplossen zou ik door de specialist laten doen. Scheelt ergernis maar kost wel geld...

    Wellicht kunnen enkele hier deze stelling bevestigen met hun eigen ervaringen/verhalen...
     
  25. marcos

    marcos Formula 3

    Dec 30, 2003
    1,430
    Zuid-Holland - Nethe
    Full Name:
    Marc den D.
    Tenzij je, net als ik, tegen een liefhebber aanloopt die zijn wagen alleen aan een liefhebber wil verkopen :D
     

Share This Page