Plannen om 308 GTSi te herbekleden | FerrariChat

Plannen om 308 GTSi te herbekleden

Discussion in 'Holland/Belgium' started by Kurtje74, Dec 29, 2008.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. Kurtje74

    Kurtje74 Rookie

    Feb 9, 2008
    6
    Belgium
    Full Name:
    Kurt Sleeuwaert
    Heeft er iemand de plannen (of uitleg) om het interieur van een Ferrari 308 GTSi (US version) te herbekleden? Zowel het leder als de tapijten. Mijn interieur heeft zijn beste tijd gehad en de wagen is spijtig genoeg wat verwaarloosd geweest door de vorige eigenaar(s). Ik ben geen miljonair, dus ik kan het niet laten doen door gespecialiseerde firma's. Ik ga evenwel een cursus volgen voor het herbekleden van oldtimer interieurs. Uiteraard zal ik niet met de zetels beginnen, aangezien dit het moeilijkste is. En het enige wat aan het interieur nog goed is, zijn de zetels...na het oppoetsen door mezelf. Maar ik ga deze achteraf toch vervangen om alles bij het nieuwe leder te laten passen. Ik probeer, met de middelen en de kennis die ik heb, mijn droom auto terug in zijn volle glorie te herstellen...
    Kan er iemand me a.u.b. op weg helpen of me een kopie bezorgen van de interieur bekleding plannen? Alvast bij voorbaat bedankt!!!
     
  2. Harry-SZ

    Harry-SZ F1 Rookie

    Welkom hier!
    Heb je de oude bekleding/tapijten etc niet in bezit?
    Daar zou je patronen van kunnen maken namelijk.
     
  3. Kurtje74

    Kurtje74 Rookie

    Feb 9, 2008
    6
    Belgium
    Full Name:
    Kurt Sleeuwaert
    Bedankt Harry!
    Dat is één van de problemen... Er ontbreken een paar stukken, zoals de beschermhoes voor de targa.
    En ik weet niet zeker of alles wel origineel is, meerbepaald de zetels. Stukken van het interieur zijn al eens herdaan, maar op zo'n verschrikkelijk slechte manier dat je zou kunnen zeggen dat de wagen verkracht is... Echt droevig hoor voor een Ferrari liefhebber. Vandaar dat ik op zoek ben naar de originele plannen.
     
  4. theunissenguido

    theunissenguido F1 Rookie
    Owner Silver Subscribed

    Jan 21, 2004
    2,674
    Argent/Brasil
    Full Name:
    Guido
  5. pterps

    pterps F1 Veteran

    Aug 18, 2006
    6,993
    Netherlands, Zwolle
    Full Name:
    Peter
    Succes met dit project Kurt, moedig om dit zelf aan te pakken, maar ook erg leuk wanneer het allemaal lukt. Ik ben benieuwd naar foto's van je auto!
     
  6. BartCCC

    BartCCC Formula Junior

    Sep 27, 2008
    765
    Valkenburg (Lb)
    Full Name:
    Bart
    Een goede kameraad van me heeft in Belgisch Limburg een bedrijf wat interieurs bekleed.
    Hij heeft daar met regelmaat oldtimers staan die van binnen een compleet nieuw maatpak aangemeten moeten krijgen.

    Ik zal hem deze week eens bellen hoe hij dit aanpakt, misschien heeft ie wat liggen of anders misschien wat tips waar je kunt zoeken of op moet letten!
     
  7. 348holland

    348holland Formula 3

    Dec 11, 2005
    2,197
    The Netherlands
    Kurt,

    De man in nederland (en daarbuiten) is Henk van Lith. http://www.carinteriors.nl/
    Hij laat zijn leer groeien in het noorden en looien op de gepaste wijze. Volgens mij verkoopt hij dat ook.

    Henk werkt niet gratis, terecht ook, geen idee in hoeverre je op hem mag leunen, het is wel een vreselijk enthousiaste en aardige vent. Maak geen misbruik van hem.

    Cor, denk jij dat hij open staat voor vragen?
     
  8. RedMondialTCab

    RedMondialTCab F1 Rookie

    Sep 4, 2006
    4,936
    NL
    Full Name:
    Cor
    Geen idee, is natuurlijk een beetje broodroof voor hem maar als ik het werk van Henk zie wat ie nog allemaal moet doen, kom je over 2 jaar pas aan de beurt.!!!
    Hij zou het altijd even kunnen vragen natuurlijk.
    En als ie een huidje kan verkopen, komt ie wel los :):):)
     
  9. Kurtje74

    Kurtje74 Rookie

    Feb 9, 2008
    6
    Belgium
    Full Name:
    Kurt Sleeuwaert
    Ik heb al met Henk contact gehad, zelfs voor deze post. Het was wel heel merkwaardig dat Henk me na de laatste reply op mijn post hier, me thuis opbelde. Toeval?
    Henk is wel een autoriteit op het gebied van Ferrari bekleding, maar dat vertaald zich natuurlijk ook in de prijs. Zelfs alleen als ik het materiaal alleen zou kopen en het werk zelf doen, kost het een serieus kapitaal. Dat ben ik nog aan het overwegen.... Ik vind het niet normaal dat leder gebruikt voor Bentley tussen de 70 en de 90 euro/m² kost en het Ferrari leder rond de 175 euro/m². Bentley is toch ook niet de eerste de beste, of vergis ik me daar in? Maar het probleem blijft: ik heb een plan nodig.... voor de ganse wagen.
     
  10. dirktor

    dirktor Formula Junior

    Feb 9, 2005
    952
    Amsterdam, NL
    Full Name:
    Dirk
    Bekleden en bekleding is altijd duur, Ik heb 2 jaar geleden mijn boot opnieuw bekleed en dat was ook geen goedkope grap.
    En dat was alleen nog maar met sky!

    En het vervelende is wel met een ferrari dat je wel het officiele spul moet gebruiken anders krijg je weer gezeur als je hem ooit
    verkoopt.

    Suc6 met je klus!
     
  11. BartCCC

    BartCCC Formula Junior

    Sep 27, 2008
    765
    Valkenburg (Lb)
    Full Name:
    Bart
    #11 BartCCC, Jan 29, 2009
    Last edited: Jan 29, 2009
    Ik zou het nog navragen had ik beloofd, maar ik moet heel eerlijk zeggen dat ik het compleet vergeten was.........mijn excuses !

    Mijn vraag werd beantwoord met: 'Ga bij de bakker zijn recept voor zijn brood eens vragen, kijken wat voor een antwoord u krijgt ;)' :D
    Kan ik me zeker iets bij voorstellen. Ik ben dus ook niets wijzer geworden.

    Eventueel kan ik wel het adres van zijn zaak eens doorgeven als je het wilt uitbesteden, of een offerte wilt laten maken.

    EDIT: Leder via hem inkopen kan eventueel ook.
     
  12. Kurtje74

    Kurtje74 Rookie

    Feb 9, 2008
    6
    Belgium
    Full Name:
    Kurt Sleeuwaert
    Bedankt Bart om het na te vragen. Als alles goed verloopt ga ik in maart een cursus volgen om interieurs van wagens te vervangen/herstellen. Ik blijf natuurlijk ook zelf verder zoeken naar mogelijke oplossingen, maar ik loop dikwijls tegen gesloten deuren aan...helaas...
     

Share This Page